Rally Championship 2000 Official FanForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Multiplayer

2 posters

Go down

Multiplayer Empty Multiplayer

Post by Ephemeral 22/2/2016, 18:59

Up to this point, I've only explained things, but now I need some help myself! Does any of You know if it's possible to play this game on multiplayer? If so, how? Thanks in advance :J

Dotąd jedynie wyjaśniałem rzeczy, ale teraz sam potrzebuję pomocy! Czy ktoś z Was wie czy możliwe jest granie w tę grę na multiplayerze? Jeśli tak, to jak? Z góry dzięki :J
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

Multiplayer Empty Re: Multiplayer

Post by radek.w.1996 11/11/2017, 15:45

Jest możliwe i to bardzo prosto. Komputery muszą być połączone ze sobą w sieć LAN.
Jedyne co trzeba zmienić przed rozpoczęciem gry to Gra w sieci>>Ustawienia i tam połączenie zmieniamy na "połączenie internetowe TCP/IP dla Direct Play". No chyba, że ktoś jest tak zacofany że ma sieć na kablu koncentrycznym xD to wtedy wybiera połączenie szeregowe. Można też zmienić liczbę graczy, ale to jest proste i intuicyjne.
I dalej żadnej filozofii. Jeden zakłada grę i wybiera "Rozpocznij grę", a goście "Dołącz do gry". Gra wtedy szuka sesji i wyświetla nam prostą listę gier do których możemy dołączyć. Wybieramy ją i już można grać Smile.

Sieć LAN można zasymulować programem Hamachi. Tylko, że wtedy trzeba będzie dodatkowo zmienić "zdalny adres IP gospodarza" choć nie jestem pewny. Ja nie musiałem bo robiłem to przez router.

Zastanawia mnie jedno. Ciekawe co się dzieje gdy jest więcej niż 2 graczy. Czy oni będą się pojawiać wszyscy na mapie czy będzie ich dzieliło jakoś w pary czy coś Razz Bo 8 graczy na raz to byłoby ciekawe przy kolizjach jakie są w RC2000

radek.w.1996

Posts : 4
Join date : 2017-11-08

Back to top Go down

Multiplayer Empty Re: Multiplayer

Post by Ephemeral 11/11/2017, 17:11

O niebiosa. Jesteś dla nas zbawieniem Very Happy
Co prawda próbowałem już przez Hamachi coś kombinować, ale to było standardowe "może założę sieć i reszta sama się zrobi". A skoro został poruszony temat większej ilości graczy to może zrobimy sobie taki LAN (WAN) community party? He he. Jak co to polecam wpaść na naszego Discorda, tam więcej się udzielamy niż tutaj. Razz
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

Multiplayer Empty Re: Multiplayer

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum