Rally Championship 2000 Official FanForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The track editor / Edytor tras

3 posters

Go down

The track editor / Edytor tras Empty The track editor / Edytor tras

Post by Ephemeral 20/7/2016, 12:58

In case any of you didn't know, there is a track editor in the game's files. At least the photo of it, i believe. And so, because finding it and having it working would be a great accomplishment, here is my quest for y'all:

Find the track editor and make sure it's working and you may be rewarded!

I don't even know yet what would be the said prize, but let's just say for now it's the honor! :V

W razie gdyby ktoś z was nie wiedział, w plikach gry jest edytor tras. A przynajmniej jego zdjęcie, tak sądzę. A więc, dlatego że znalezienie go (działającego) byłoby wielkim dokonaniem, przedstawiam moje zadanie dla was:


Znajdź edytor tras i upewnij się, że działa, a możesz zostać nagrodzony!


Nawet jeszcze niewiem co byłoby ową nagrodą, ale powiedzmy, że jak na razie to honor! :V
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by radek.w.1996 8/11/2017, 22:20

Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze na to forum, ale czy komuś udało się odnaleźć ten edytor? Bo wiem, że jest. W plikach gry w pliku locale/POLISH.TXT który tłumaczy grę na język polski jest wpis, który sugerowałby, że są aż dwa edytory - edytor tras oraz edytor etapów
Code:
tokTrackEditor Edytor tras
tokLevelEditor Edytor etap\#F3w
Myślę, że najskuteczniejszą metodą na odnalezienie tego edytora byłoby napisanie do twórców gry. Ta gra ma 17 lat więc myślę, że nie mieliby nic przeciwko Smile Wręcz ucieszyliby się, że ktoś jeszcze interesuje się tym starociem Very Happy

radek.w.1996

Posts : 4
Join date : 2017-11-08

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by Ephemeral 9/11/2017, 17:09

radek.w.1996 wrote:Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze na to forum, ale czy komuś udało się odnaleźć ten edytor? Bo wiem, że jest. W plikach gry w pliku locale/POLISH.TXT który tłumaczy grę na język polski jest wpis, który sugerowałby, że są aż dwa edytory - edytor tras oraz edytor etapów
Code:
tokTrackEditor Edytor tras
tokLevelEditor Edytor etap\#F3w
Myślę, że najskuteczniejszą metodą na odnalezienie tego edytora byłoby napisanie do twórców gry. Ta gra ma 17 lat więc myślę, że nie mieliby nic przeciwko Smile Wręcz ucieszyliby się, że ktoś jeszcze interesuje się tym starociem Very Happy

Ja zaglądam codziennie. Razz
I nie, niestety nie udało się jeszcze znaleźć edytora, lecz na pewno dałeś nam solidną poszlakę!
No i muszę cię zasmucić, ponieważ Magnetic Fields, czyli studio deweloperskie będące autorem Mobil 1 Rally Championship, już od dawna nie istnieje. Chyba, że masz skądś ich prywatne dane kontaktowe, haha.
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by radek.w.1996 9/11/2017, 20:29

Inną opcją by odnaleźć ten edytor było by zdekompilowanie pliku RAL.EXE i tam poszperać, ale i tak nie ma pewności, że się go znajdzie. Może być taka możliwość, że edytor był osobną aplikacją, której twórcy po prostu do gry nie dołączyli a nie chciało im się usuwać całej reszty z plików gry :/

radek.w.1996

Posts : 4
Join date : 2017-11-08

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by Ephemeral 10/11/2017, 17:57

Dokładnie, też wg. mnie to jest najbardziej prawdopodobne, że edytor został wykluczony z finalnej wersji RC.
Jeśli chodzi o dekompilację Ral.exe to tu nic nie jestem w stanie powiedzieć, bo się na tym kompletnie nie znam, ale trwają prace (bądź trwały, już sam nie wiem) nad dekompilacją plików .sq, które zawierają mapy etapów, wiele tekstur, itp. Niestety ten format nie jest nigdzie udokumentowany (twórcy gry na 99% sami go napisali), więc potrzebowalibyśmy potentata w tej dziedzinie, by na cokolwiek liczyć...
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by Tornado 26/10/2019, 01:15

Well, how are you doing? Has anyone already found an editor? Apparently someone should write it from scratch. And apparently there is no one who can do this. I don’t have so much experience in reverse engineering, but I will try to decompile RAL.EXE and create an editor. Wish me good luck.
The track editor / Edytor tras Rc200010
Tornado
Tornado

Posts : 1
Join date : 2019-10-26

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by Ephemeral 26/10/2019, 11:03

Tornado wrote:Well, how are you doing? Has anyone already found an editor? Apparently someone should write it from scratch. And apparently there is no one who can do this.  I don’t have so much experience in reverse engineering, but I will try to decompile RAL.EXE and create an editor.  Wish me good luck.
The track editor / Edytor tras Rc200010

Hello, welcome to the community!!
Actually, we have one person who's edited some tracks! Come to our Discord and you'll see! Very Happy

P.S.: Lovely profile picture.
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by Ephemeral 1/11/2019, 21:36

Case closed! Check out Dummiesman's own track editor / Sprawa zamknięta! Zachęcam do obczajenia edytora tras Dummiesmana - RC2KEdit: https://rc2000.forumotion.com/t40-dummiesman-s-rc2kedit-first-ever-rally-championship-track-editor
Ephemeral
Ephemeral
Admin

Posts : 102
Join date : 2016-01-14
Age : 23
Location : Poland

https://rc2000.forumotion.com/

Back to top Go down

The track editor / Edytor tras Empty Re: The track editor / Edytor tras

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum